Pályázat

Cégtörténet

palyazat

Kedvezményezett neve: KCELLBAU Zrt.

Projekt címe: „KCELLBAU modern termelési kihívásokhoz való alkalmazkodása"

Projekt azonosító száma: GINOP Plusz 1.2.1-21-2021-03054

Szerződött támogatás összege: 69.275.461 Ft

Támogatás mértéke (%-ban): 70 %

Támogatás formája: Feltételesen vissza nem térítendő

A projekt befejezési dátuma: 2023. 11. 10.

A 2022-ben induló fejlesztési projekt tárgya:

1.) Beszerzésre kerül egy nagy teljesítményű hatfejes gyalugép melynek következtében a termelési kapacitás megduplázódik, a termékek magasabb hozzáadott értékkel, magasabb minőségben kerülnek előállításra.

2.) Iparág bővítés valósul meg. Egy korszerű brikettálógép üzembe helyezésével a melléktermékként keletkező faforgácsból jól értékesíthető biobrikett készül.

3.) Infrastrukturális fejlesztésként használati melegvíz előállításra napkollektor kerül az irodaépületre.

4.) Termék- és szolgáltatás fejlesztésre irányuló szaktanácsadás igénybevételével valamennyi céges folyamat felülvizsgálatra kerül, melynek eredményeként elkészül a cég minőségirányítási kézikönyve. A dolgozók szervezetfejlesztési képzésben részesülnek.

Projekt tartalmának bemutatása

Cégünk jelen beruházás keretében modern technológiai fejlesztést eredményező eszközök beszerzését és termelési folyamatainak javítását kívánja megvalósítani, mely eredményeként jelentősen javul az erőforrás-hatékonyságunk és az előállított termékeink minősége. A koronavírus-járvány okozta gazdasági leállás és válság utáni újra nyitással számos beruházás indult újra, mely hatásaként a termékeink iránt számottevően megnőtt a kereslet. A jelenlegi és jövőbeli igények kielégítéséhez új, modern eszközök beszerzése szükséges. A fejlesztés eredményeként beszerzésre kerül egy nagy teljesítményű hatfejes gyalugép melynek következtében termelési kapacitásunk duplázódik, a termékek pedig magasabb hozzáadott értékkel illetve minőségbe kerülnek előállításra. Beszerzésre kerül továbbá egy modern brikettáló berendezés melynek köszönhetően új termék előállítására nyílik lehetőség a gyártás során melléktermékként jelentkező faforgácsból., Az új Biobrikett kötőanyag mentes, mindenféle hozzáadott adalékanyag nélkül teszi lehetővé megújuló energiaforrásból a fűtési igények nyomán keletkezett kereslet kiszolgálását. Az infrastrukturális fejlesztések részét képezi a környezetvédelem és a fenntartható fejlődés jegyében az üzem irodaépületére történő napkollektor telepítése mely a használati melegvíz előállítását teszi lehetővé környezettudatosan. A technológiai fejlesztéseken túl, technikai fejlesztésre is sor kerül mely a humán munkaerő készségfejlesztő képzésének keretein belül valósul meg, a gyártási folyamatokat középpontba helyezve.